Bemutatkozik alapítványunk

Az Ételt az Életért Közhasznú Alapítvány 1999 óta működik, hátrányos helyzetű, rászoruló személyek, családok ingyenes ételosztás útján történő megsegítésével foglalkozik, tevékenységét országos jelleggel végzi.

Célunk, hogy a szegénységben élő, mindennapi étkezésükről önerőből gondoskodni nem tudó rászorulók, valamint természeti katasztrófák áldozatai számára megfelelő minőségű és mennyiségű élelmet biztosítsunk, és ezzel hozzájáruljunk hátrányaik csökkentéséhez, illetve azok további növekedésének elkerüléséhez.


Mottónk: „Testi-lelki egészség”,

hisz mindennapos tevékenységünk során célunk túlmutat a gyomor megtöltésén. Azon túl, hogy a meleg étel kézzelfogható segítséget jelent egyes embereknek, társadalmunk általános életminőségén, táplálkozási szokásain, az egymás iránti tolerancia bemutatása által kívánunk javítani.

A fővárosban a nyilvános étkeztetési programunk jelenleg a Népligetben érhető el minden hétköznap dél és egy óra között. Az ebéd mellé vacsorára eltehető ételt is kapnak, pékárut, gyümölcsöt, zöldséget. A készételek mellett tartós élelmiszereket tartalmazó csomagokat is osztunk, ebből évente több mint 8000 darab, egyenként 3500-4000 Ft értékű csomag talál gazdára Budapest területén.

Családsegítő programunk keretében az Óbudai Családi Tanácsadó és Gyermekvédelmi Központtal együttműködésben napi 600 óbudai álláskereső, nyugdíjas és rászoruló család részére biztosítunk gazdag ebédet a hét 5 napján. Munkánk elismeréséül az Önkormányzat Képviselő Testülete a Fischer Ágoston Óbudai Szociális Díjat adományozta szervezetünknek, és 2011. óta együttműködési megállapodás keretében támogatja. Ezt a programot 2012 novembere óta már Erzsébetvárosban is működtetjük, ahol a helyi önkormányzat támogatásával és együttműködésével a kerületi rászoruló lakosokról gondoskodunk. 2017-től a már jól működő együttműködési modell alapján Zuglóban is elindítottuk családsegítő programunkat.

 


Amellett, hogy mindennapos étkeztetéseink során is számtalan gyermek jut ételhez általunk, gyermekétkeztetési programunk keretében a Fővárosi Önkormányzat Bokréta Lakásotthonában élő fiatalok számára napi 40 adag komplex menüt biztosítunk a hét 5 napján, valamint a Felleghajtó Nyitogatók Alapítvány halmozottan sérült gyermekeinek számára a hét 5 napján meleg ebédet biztosítunk. Ételkiszállítást is végzünk olyan szociális intézmények megsegítésére, amelyek nem nyújtanak étkeztetést, ugyanakkor klienseik igénylik ezt a fajta segítséget. Ennek keretében heti 6 napon át 19 intézménybe visznek ki ételt munkatársaink, így több száz fedél nélkül élő embertársunk részesül rendszeres támogatásunkban.

Ünnepi ételosztásaink (pl. Húsvét, gyermeknap, karácsony, stb.) során országosan több ezer adag ételt, hideg élelmiszer csomagot osztunk ki a rászorultak között. Karácsonykor mintegy 6000 embert érintenek programjaink, ilyenkor más szociális szervezetekkel együttműködésben folytatjuk akciónkat. Budapesten ilyenkor 3 napon át napi 1600 adag ételt és 1500 csomagot ajándékozunk szegény emberek tömegeinek.

Szervezetünk rendkívüli segélyakciók keretében aktívan részt vesz a természeti katasztrófák áldozatainak megsegítésében, illetve a mentési munkálatokban résztvevő szakemberek élelmezésében.


A Haitit ért földrengés, az iszapkatasztrófa, a magyarországi árvizek, valamint a menekült válság idején is munkatársaink sok ezer adag meleg étellel segítettek és segítenek.

Vidéki telephelyeink fejlesztése révén Debrecenben, Egerben és Somogyvámos környékén is rendszeres ételosztásokat szervezünk a helyi szociális ellátókkal, önkormányzati szervekkel együttműködve.
Alapítványunk a közoktatási törvényben lefektetett 50 órás iskolai közösségi szolgálat keretében 50 órás programot működtet középiskolás diákok számára. E program keretében az Alapítvány lehetőséget biztosít azoknak a fiataloknak, akik számára a törvény az érettségi vizsga megkezdésének feltételeként meghatározott óraszámú (min. 50 óra) közösségi szolgálat elvégzését írja elő.

Célcsoportunkat a háztartással nem rendelkezők, a létminimum alatt élők, a kisnyugdíjasok, és a nagycsaládosok alkotják. A fenti társadalmi rétegződéseken túl roma családok, kallódó fiatalok (kábítószerfüggők, állami gondozásban élők), fogyatékkal élők, csökkent munkaképességűek, munkanélküliek, bedőlt lakáshitelesek, és egyéb rászorulók is megjelennek, így karitatív munkánk az esélyegyenlőség elősegítése és megteremtése jegyében zajlik.

Munkatársaink

[colleague]